۱۵۰۳۸۵۵۰۵۲۱۱۹۰۳۹۰۰

روابط عمومی دانشکده طب سنتی: دکتر سید حسن هاشمی حمایت دولت در فراهم کردن زمینه های رشد و توسعه طب سنتی را نوید داد.
در این مراسم سه و نیم ساعته که با حضور دکتر علی جعفریان رییس دانشگاه، دکتر سیدمحمدهادی ایازی معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، دکتر صدف علی پور معاون درمان دانشگاه و دکتر علیرضا پارساپور مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه برگزار شد، دکتر هاشمی با حضور در سلامتکده طوبی از بخشهای مختلف این مرکز شامل داروخانه و کلیینک های تخصصی بازدید کرد. وی در این دیدار تلاش های صورت گرفته در حوزه طب سنتی آکادمیک را قابل توجه خواند و افزود: من باور دارم که طب سنتی می تواند در کنار طب مدرن در نظام سلامت بسیار کمک کننده باشد.

رویکرد وزارت بهداشت تشویق و تبلیغ در بهره گیری از طب مدرن و طب سنتی در کنار هم است.

در ادامه دکتر محمدحسین آیتی عضو هیأت علمی دانشکده طب سنتی و مدیر سلامتکده طوبی به معرفی این مرکز پرداخت و در خصوص چگونگی تعامل برای جذب حمایت بخش خصوصی و فعالیت های دانش بنیان و پروژه های در دست اقدام گزارشی ارائه کرد.

در ادامه و در راستای ترویج فرهنگ اصلاح سبک زندگی، وزیر بهداشت و هیأت همراه فاصله سلامتکده های طوبی تا احمدیه را پیاده طی کردند و با عمل به بهترین دستور تندرستی طب ایرانی یعنی ورزش ملایم، برای افتتاح سلامتکده احمدیه در محل ساختمان جدید دانشکده طب سنتی حاضر شدند. پس از بازدید از این سلامتکده و بخش های مختلف دانشکده نشستی با حضور وزیر بهداشت، دکتر محمود خدادوست مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، دکتر حسین رضایی زاده رییس دانشکده طب سنتی، معاونان و اعضای هیأت علمی دانشکده طب سنتی، نماینده دستیاران طب و داروسازی سنتی، اعضای انجمن علمی طب سنتی ایران و برخی مدیران وزارت بهداشت در این مجموعه برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر خدادوست مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت ضمن تقدیر از حمایت های دکتر هاشمی در توسعه و ترویج طب سنتی در نظام سلامت، تصریح کرد: هدف ما ادغام و فراگیری طب سنتی در تمام سطوح نظام سلامت و نه فقط به واسطه متخصصین طب و داروسازی است و نیل به این هدف را با فراهم کردن بسترهای آموزشی لازم در دستور کار داریم.